Archiwa autora: Arkadiusz Socha

Wczorajszego dnia nasza jednostka wraz z JRG Bełżyce i OSP Babin zapoznawała się z obiektem „Hotel Korona” w Zemborzycach Tereszyńskich na ewentualność wystąpienia zagrożenia.

Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.
Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.

Konkurs pożarniczy – Młodzież zapobiega pożarom

 Dnia 3.03.2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbył się konkurs pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom” w którym wzięło udział 13 uczniów będących mieszkańcami naszej gminy. Po konkursie uczniowie wraz z opiekunami mogli zapoznać się jakie wyposażenie posiada wóz bojowy naszej jednostki. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych etapach konkursu12804078_1010880315626282_297163758_n2 3 4

Poważny wypadek w Niedrzwicy Dużej. Dwie osoby walczą o życie

Dziś o godzinie 18:53 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej nr 19 tuż przed wjazdem na wiadukt od strony Kraśnika, zderzył się tam dwa samochody marki Ford i Toyota. Poszkodowane zostały 4 osoby. Nasze działania polegał na wydobyciu poszkodowanych z pojazdów przy pomocy sprzętu hydraulicznego, zabezpieczenie oraz oświetlenie miejsca zdarzenia. W akcji brały udział OSP Niedrzwica Duża oraz 2 zastępy z JRG Bełżyce.

Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.
Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.
Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.
Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.
+2

Niedrzwica Duża: Utrudnienia kolejowe na trasie Lublin – Kraśnik. Wyciek paliwa z pociągu

Duże utrudnienia na trasie Lublin – Kraśnik. Pociąg na przejeździe kolejowym najechał na drut, który spowodował wyciek paliwa.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:45 na odcinku między stacją Lublin Zemborzyce a Krężnica Jara. Pociąg relacji Lublin – Szastarka na przejeździe kolejowym najechał na przedmiot, najprawdopodobniej z zeznań maszynisty był drut, który uderzył w zbiornik paliwa. Efektem było wyciek paliwa.Skierowana do akcji straż pożarna zatamowała wyciek paliwa z szynobusu.                  W działaniach brały udział OSP Niedrzwica Duża oraz jeden zastęp z JRG Bełżyce.                        Jak informuje straż z 500-litrowego zbiornika paliwowego wyciekło 180 litrów oleju napędowego. Żaden z pasażerów nie ucierpiał.

1% TAK NIEWIELE A MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE

Wszystkich, którzy rozliczają podatek dochodowy za 2015 zachęcamy do wsparcia naszej jednostki środkami z 1% swojego podatku. Zebrane w ten sposób środki przekazane zostaną na cele statutowe OSP Niedrzwica Duża. Przedstawiamy sposób wypełnienia zeznania podatkowego. Pamiętajcie o kodzie pocztowym, jest on wymagany obowiązkowo12642707_941955989221228_7489863330533068525_n

Wczoraj w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze za 2015 rok. Został wybrany nowy zarząd, który wygląda następująco:

Prezes- Mariusz Karasiński
Wiceprezes/naczelnik- Piotr Karasiński
Wiceprezes- Bartosz Dąbrowski
Skarbnik- Marcin Lubelski
Zastępca naczelnika- Michał Wyroślak
Sekretarz- Tomasz Pietraś
Kronikarz- Konrad Boguta

Komisja rewizyjna:
Przewodniczący- Mateusz Oleszek
Sekretarz- Paweł Ufnal
Członek- Damian Zielonka

W 2015 roku nasza jednostka interweniowała 51 razy w czym:
32 pożary
18 zdarzenia drogowe
1 fałszywy alarm

Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.

Dnia 22.12 .2015 o godz. 8:16 dostaliśmy wezwanie do kolizji na ulicy Lubelskiej. Uszkodzeniu uległy 2 pojazdy oraz przyczepa. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
Zdjęcie użytkownika Osp Ksrg Niedrzwica Duża.

Niedrzwica Duża: Auto uderzyło w ogrodzenie na ul. Piaskowej. Jedna osoba ranna

Niedrzwica Duża: Auto uderzyło w ogrodzenie na ul. Piaskowej. Jedna osoba ranna (zdjęcia)

W czwartek rano w Niedrzwicy Dużej auto osobowe uderzyło w ogrodzenie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano około godziny 8:15 w Niedrzwicy Dużej na ul. Piaskowej.

Kierująca autem marki Toyota, jadąc ulicą Piaskową straciła panowanie nad pojazdem, który następnie uderzył w ogrodzenie posesji.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z PSP Bełżyce oraz OSP Niedrzwica Duża, pogotowie ratunkowe i policja.

Kobieta kierująca pojazdem została przetransportowana do szpitala. Funkcjonariusze policji ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.DSC_0206

DSC_0207

DSC_0208

DSC_0209

DSC_0210

DSC_0211