Niedrzwica Duża: Utrudnienia kolejowe na trasie Lublin – Kraśnik. Wyciek paliwa z pociągu

Duże utrudnienia na trasie Lublin – Kraśnik. Pociąg na przejeździe kolejowym najechał na drut, który spowodował wyciek paliwa.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:45 na odcinku między stacją Lublin Zemborzyce a Krężnica Jara. Pociąg relacji Lublin – Szastarka na przejeździe kolejowym najechał na przedmiot, najprawdopodobniej z zeznań maszynisty był drut, który uderzył w zbiornik paliwa. Efektem było wyciek paliwa.Skierowana do akcji straż pożarna zatamowała wyciek paliwa z szynobusu.                  W działaniach brały udział OSP Niedrzwica Duża oraz jeden zastęp z JRG Bełżyce.                        Jak informuje straż z 500-litrowego zbiornika paliwowego wyciekło 180 litrów oleju napędowego. Żaden z pasażerów nie ucierpiał.