Troszkę o orkiestrze

Orkiestra Dęta funkcjonująca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedrzwicy Dużej posiada bogatą tradycję. Pierwsze wzmianki o jej istnieniu pochodzą z lat czterdziestych ubiegłego wieku, a w dzisiejszej postaci orkiestra funkcjonuje od 1981 roku. Gra na instrumentach w zespole przyciąga zarówno młodzież, jak i starsze pokolenia. Jest to element miejscowej tradycji, angażujący niekiedy całe rodziny. Dzięki działalności orkiestry, jej bogata historia wciąż się tworzy dostarczając wiele satysfakcji jej członkom, a także słuchaczom. Członków orkiestry można określić, jako zespół ludzi – pasjonatów gry na instrumentach dętych, dla których możliwość gry w orkiestrze dętej jest często jedynym sposobem rozwijania swoich muzycznych zainteresowań, dzięki możliwości wypożyczenia instrumentu i nauki gry. To właśnie dzięki tej pasji, przekazywanej często z pokolenia na pokolenie, orkiestra przez wiele lat godnie reprezentowała gminę Niedrzwica Duża oraz zajmowała czołowe miejsca na przeglądach orkiestr dętych.
Dla wielu przedstawicieli młodzieży udział w orkiestrze stanowi pierwszy kontakt i pierwsze doświadczenie z zakresu muzyki artystycznej, tradycyjnej
i współczesnej. Orkiestra dęta daje szansę nieodpłatnego wypożyczenia i nauki gry na instrumencie, natomiast wspólne muzykowanie, jak i odnoszone sukcesy mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny członków zespołu, a sama orkiestra jest traktowana jak druga rodzina.

Skład Orkiestry Dętej OSP z Niedrzwicy Dużej
pod batutą Bogusława Wróblewskiego:

klarnety: Bartek Pastuszak, Paweł Ufnal
saksofony: Weronika Oleszek – alt, Krzysztof Ufnal – alt,
Piotr Dębiński – tenor, Jacek Górski – tenor, Damian Pastuszak – baryton
trąbki: Arkadiusz Stec, Paweł Pawłowski, Marcin Pietrzak, Marcin Choina
sakshorn: Łukasz Pawłowski
puzony: Wojciech Morek, Bartek Pietrzak
tuba: Adam Mierzwa

Oferta:
bezpłatna nauka gry na instrumentach dętych i perkusyjnych,
bogaty repertuar,
występy na terenie gminy oraz wyjazdy na przeglądy, konkursy
i koncerty,
miła atmosfera,
możliwość bezpłatnego wypożyczenia instrumentu, pod warunkiem uczestnictwa w naszej orkiestrze.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania.
Próby w każdą środę o 19.00

źródło: http://www.goksir.com/index.php?option=com_content&view=article&id=502&Itemid=118